راه اندازی کسب و کار

 • 13 اسفند 1399

حساب کاربری کسب و کار

با تغییر حساب کاربری مشتری (عادی) به حساب کاربری کسب‌ و‌ کار می تونی از همه ی قابلیت‌های کسبینو استفاده‌کنی ، در نظر داشته باشید حساب‌های کاربری مشتری (عادی) قابلیت‌های کمتری برای فعالیت در کسبینو دارند، چون این قابلیت ها برای کاربرانی فعال است که حساب کسب‌وکار دارند.
تفاوت حساب کاربری عادی با کسب و کار در قابلیت پست گذاشتن ، استفاده از بسته های تبلیغاتی و … است.

شما می توانید با مراجعه به صفحه شخصی خود (صفحه پروفایل) و با کلیک بر روی گزینه ویرایش پروفایل اطلاعات کسب و کار خود را وارد نمایید.
برای تغییر حساب کاربری به کسب و کار باید حتما اطلاعات مربوط به گزینه ی مشخصات و آدرس کسب و کار را تکمیل نمایید، پس از تکمیل هر کدام از گزینه ها یک تیک سبز دریافت می کنید که بیانگر این است که موارد درخواستی را به درستی تکمیل کرده اید.
پس از تکمیل گزینه ها و بارگذاری تصویر کسب و کار خود، بر روی گزینه ” درخواست انتشار کسب و کار ” کلیک نمایید تا اطلاعات شما به طور کامل ثبت و حساب کاربری شما به طور اتوماتیک به کسب و کار تغییر پیدا کند.

با تغییر حساب کاربری به صاحب کسب‌و‌کار می‌تونی از همه‌ی قابلیت‌های کسبینو استفاده‌کنی، چون اکثر قابلیت های کسبینو مختص صاحبان کسب‌وکار است.
قابلیت‌هایی همچون بارگذاری پست (به صورت عکس، ویدیو و … ) ، استفاده از بسته های تبلیغاتی دیوار و مکان محور ، خرج کردن پرسیس جمع آوری شده از تعاملات در کیف پول کسبینو ، دریافت تیک آبی و قرار گرفتن کسب و کار در نقشه و سرچ کسبینو و …

ویرایش پروفایل

برای ثبت موقعیت مکانی، کافی است به صفحه شخصی خود (صفحه پروفایل) بروید و بر روی گزینه ویرایش پروفایل کلیک نمایید ، سپس آدرس کسب و کار را انتخاب کنید ، از گزینه موقعیت به دو صورت می توانید لوکیشن (موقعیت مکانی) خود را ثبت نمایید.
اگر در محل کسب وکارتان هستید می توانید با کلیک بر روی گزینه ” من را موقعیت یابی کن ” به صورت اتوماتیک موقعیت خود را ثبت کنید و یا از طریق گزینه “انتخاب از روی نقشه” موقعیت مکانی‌تان را به صورت دستی ثبت نمایید.

شما می توانید با ورود به صفحه شخصی‌تان (صفحه پروفایل) و انتخاب گزینه ” ویرایش پروفایل ” اطلاعات خود را ویرایش نمایید.

 

ویرایش پروفایل در کسبینو

شناسه کاربری (آیدی) کسب کار همون اسم کسب و کار شماست و کاربران با اون اسم می توانند شما رو جستجو کنند.
برای انتخاب نام کاربری کافی است فقط از حروف و اعداد انگلیسی و همچنین آندرلاین (_) استفاده فرمایید و از انتخاب نقطه، ویرگول و علامت های مشابه استفاده ننمایید

خدمات کسبینو

 • افراد حقیقی، حقوقی، اصناف، استارتاپ، پزشکان، مشاغل خانگی، معلمین و دانشجویان، سازمان ها و دستگاه‌ها و … میتونن کسب وکار خودشون رو داخل کسبینو ثبت کنن و صفحه خودشون رو راه اندازی کنن
 • کسب وکارها میتونن اطلاعت موقعیتی و رویداد های تجاری خودشون رو بصورت مکانی و غیر مکانی ثبت کنن
 • کسب و کارها میتونن تبلیغات خدمات و محصولاتشون رو به افراد نزدیک و یا حاضر در یک محدوده مشخص ارسال کنن
 • کسب و کارهای ثبت شده روی نقشه این قابلیت رو دارن که بر اساس موقعیت و نوع خدمات جست وجو بشن
 • تمامی کاربران می تونن با تعاملاتی که در کسبینو دارند پرسیس جمع آوری کنند
 • بهره مندی از طرح اشتغال کسبینو برای کارفرمایان و کارجویان
 • استفاده از فروشگاه کسبینو

پرسیس به اعتبار رایج و امتیاز کسبینو گفته میشه
که یکی از راه های دریافت پرسیس تعاملاتی است که شما در کسبینو از طریق لایک کردن پست ها، ثبت نظر، ثبت پست و مشاهده پست ها دارید.

اگه برای کسب و کارت مجوزهای قانونی (مانند مجوزهای صنفی) داری می‌تونی تیک آبی بگیری تا از سایر کسب و کارها  متمایز بشی.تیک آبی باعث می‌شه بازدید از صفحه کسب و کارت بیشتر بشه و مشتری های بیشتری بهت سفارش بدن.

کسبینو یک بازار (شبکه اجتماعی) 24 ساعته هستش ولی اگر نیاز به مشورت با فروشنده داری میتونی در ساعاتی که فروشنده در صفحه کسب وکارش مشخص کرده باهاش در ارتباط باشی.

می‌تونی با شرکت در رویداد ها و افزایش تعامل در کسبینو پرسیس بگیری
این تعاملات شامل: لایک کردن پست ها، ثبت نظر، ثبت پست و مشاهده پست ها است.
مجموع امتیازی که هر کاربر از تعاملات شامل : لایک ، کامنت، ثبت نظر و مشاهده پست ها ، می تواند در روز دریافت نماید یک پرسیس به شرح زیر است:
1- امتیاز پست: کاربر در روز مجموعا با بارگذاری 5 پست میتواند امتیاز کامل بگیرید و هر پست 0.1 امتیاز دارد که مجموعا در روز با احتساب 5 پست، 0.5 پرسیس دریافت می کند.
2- امتیاز لایک: کاربر در روز تا سقف 10 لایک میتواند امتیاز کامل را دریافت نماید و هر لایک 0.015 و با احتساب 10 لایک ، مجموعاً 0.15 پرسیس روزانه دریافت می کند
3-امتیاز کامنت: کاربر در روز تا سقف 10 کامنت می تواند امتیاز کامل را دریافت نماید و هر کامنت 0.015 و مجموعاً 0.15 پرسیس روزانه دریافت می کند.
4-امتیاز ویو: کاربر در روز تا سقف 20 ویو می تواند امتیاز کامل را دریافت نماید و هر ویو 0.01 امتیاز و مجموعا 0.2 پرسیس روزانه دریافت می کند
به این صورت شما روزانه یک پرسیس از کسبینو دریافت می کنید و می توانید در انتها با جمع آوری این پرسیس ها از بسته های تبلیغاتی کسبینو تا سقف پرسیس دریافتی از تبلیغات مکان محور به صورت رایگان در کسبینو بهره مند شوید
برای مشاهده امتیاز های دریافتی هم به کیف پول خود مراجعه کنید

برای دسترسی به کیف پول می توانید از دو طریق زیر اقدام کنید:
1- به صفحه شخصی‌تان (صفحه پروفایل) بروید و از بالا سمت چپ بر روی گزینه کیف پول کلیک نمایید.
2- به صفحه دیوار کسبینو یا صفحه نقشه کسبینو بروید و از بالای صفحه سمت راست بر روی چهار خانه کلیک کنید و سپس از نوار باز شده در پایین صفحه بر روی کیف پول کلیک نمایید.
در کیف پول شما میتوانید موجودی پرسیس را مشاهده کنید، همچنین میتوانید ببینید با تعاملاتی که داشتید چقدر پرسیس جمع کردید.
همچنین از قسمت طرح‌های فعال در کیف پول ، می توانید بسته های تبلیغاتی فعال خود را مشاهده کنید.

نحوه کار کردن با کسبینو

برای جستجوی یک کسب و کار و یا محصول و خدمتی ، می تونی از طریق دیوار کسبینو یا همان صفحه گرید(اکسپلور) اقدام کنی و از بالای صفحه سمت چپ بر روی ذره بین (جستجو) کلیک کنی.

در این قسمت میتونی جستجوی خودت رو براساس چهار دسته بندی آغاز کنی:

 • جستجو براساس دسته بندی کسب و کار: در این قسمت کافی است تا عنوان فارسی صفحه کسب و کار مورد نظرت رو وارد کنی تا اون صفحه رو برای شما پیدا کنه

جستجوی مشاغل

 • جستجو براساس دسته بندی محصول / خدمت

در این قسمت میتونی نام محصول یا خدمت مورد نظرت رو وارد کنی تا اطلاعات مورد نیازت رو مشاهده کنی

جستجو محصول یا خدمت

 • جستجو براساس دسته بندی پست

در این قسمت میتونی با وارد کردن عنوان خاصی رویدادهای اطرافت رو مشاهده کنی

جستجوی رویداد در کسبینو

 • جستجو براساس دسته بندی شناسه

در این قسمت میتونی با وارد کردن شناسه کاربری (آیدی) ، کسب و کار مورد نظرت مشاهده کنی

جستجو آیدی در کسبینو

اگر پستی رو دیدی و تمایل به استفاده از محصول و یا خدمات آن کسب و کار رو داشتی، کافیه با مراجعه به صفحه شخصی صاحب کسب و کار ، از قسمت تماس و شماره تلفن ، با آن کسب و کار در ارتباط باشی

تمامی مشاغل، اصناف و فروشگاه های اینترنتی ، استارت آپ ها و … امکان فعالیت در کسبینو را دارند و می تونند در کنار فروشگاه حضوری و یا اینترنتی خود در کسبینو هم فروشگاه مجازی مختص به خود را راه اندازی کنند و درآمد بیشتری کسب کنند.

ثبت نام، عضویت و بارگذاری پست‌های تبلیغاتی‌تان در کسبینو کاملاً رایگان است.

شما بابت فروش محصولات و ارائه خدمات هیچ کارمزدی در کسبینو پرداخت نمی کنید و تمام هزینه های دریافتی از مشتریان متعلق به خود شماست

بله شما میتوانید با ثبت نام و عضویت در کسبینو همانند سایر کسب و کارها به معرفی و تبلیغ کار خود بپردازید و کسب درآمد نمایید.

رتبه بندی هر صفحه‌ی کسب و کاری براساس میزان رای است که کاربران و مشتریان در صفحه شخصی (پروفایل) آن کسب و کار ، در قسمت نظرات ثبت می کنند.

نظرات در کسبینو